Dnes oslavuje meniny Dušana zajtra Iľja, Eliáš       Piatok, 19. júl 2019,

Počítadlo návštev

Stránku si číta 1 človek
Počet návštev: 

Náhodné foto

Úradná správa č.: 36 zo dňa 12. apríla 2019


LIPTOVSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ 120419

ÚRADNÁ SPRÁVA č. 36/2018-19

SEKRETARIÁT

1. Upozorňuje tieto FK L.Kokava, Bobrovec,Iľanovo a L.Trnovec, že v ISSF sú vedení ako neplatiči za neuhradenie mesačnej zbernej faktúry za marec 2019. Vo vlastnom záujme uhradte MZF za marec 2019 ešte pred víkendovými MFS, ak ste túto už medzičasom neuhradili. 

2. Žiadame nasledovné FK, VI. a VII. liga, k prevzatiu bannery Double Start Bet, ktoré sú k dispozícii na sekretariáte LFZ: Važec, L.Lúžna L.Teplá /pre oboch prevzal P.Vrtich/ Pribylina, P.Ľupča prevzal P.Vrtich/,Iľanovo, Kvačany, Podtureň. Kontakt: mo: 0905 928663. Zároveň VV LFZ rozhodol, aby každý klub 6. a 7. ligy poslal do 30.4.2019 na e-mail LFZ obfz@obfz-lm.sk odfotený banner, ktorý si kluby umiestnia na zábradlie okolo ihriska.

ŠPORTOVO-TECHNICKÁ KOMISIA

1. Súhlasíme s dohodou FK o zmene termínu MFS – U 11 – 11.kolo – Smrečany - Ružomberok  – zo 14.4. na 12.4. o 16:30, 10.kolo – Bešeňová – Černová – z 6.4. na 15.4. o 17:00. U 13 – MF Bešeňová mení hrací deň z piatku na štvrtok UHČ , 11.kolo – L. Ján – Važec – z 18.4. na 16.4. o 17:00. U 19 – 11.kolo – L. Ján – Prosiek – 13.4. z 15:30 na 10:30.

2. Upozorňujeme všetky FK na povinnosť predkladať na ŠTK oskenované RP hráčov, ktorí na MFS nastúpili bez RP najneskôr do 48 hod. po skončení MFS. V prípade objednania nového RP, je FK povinný cez podanie na ŠTK požiadať o predlženie tejto lehoty  z dôvodu nedoručenia.

3. Berieme na vedomie predložené RP od FK  Stankovany a L. Revúce , taktiež žiadosti o predlženie lehoty na predloženie RP z dôvodu nedoručenia nových RP od FK L. Revúce, Ludrová a Štiavnička.

4. Z dôvodu opakovaného nepredloženia RP hráčov, ktorí na MFS nastúpili bez RP, odstupujeme na DK – FK Bobrovec - 14.kolo hráč Pavol Balažík – RP – 1109177. 15.kolo – FK Pribylina – hráč Ján Sochor – RP – 1286083, FK Dúbrava – hráč – Richard Kacian – RP – 1084972.

5. Z dôvodu nepredloženia RP hráčov, ktorí nastupili na MFS bez RP, odstupujeme na DK – FK Bobrovec – hráč – Tomáš Paprčka RP- 119440 a Peter Ilavský RP – 1195407.

6. Za opakované nastúpenie na MFS bez RP odstupujeme na DK FK Pribylina – hráč Ján Sochor –RP 1286083.

7. Dôrazne upozorňujeme všetky FK na článok 7.1.a) -  Domáci FK je povinný zabezpečiť priestor odchodu hráčov a delegovaných osôb z HP tak, aby nedošlo k ich kontaktu s divákmi. 

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

1. Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b DP a čl. 37/3 DP:

U 156: Lukáš Krivulčík (1278358) TJ Štart Liptovský Ján ,dorast U - 19, od 12. 4. 2019. 

U 157: Daniel Hanko (1345575) TJ Štart Liptovský Ján ,dorast U - 19, od 12. 4. 2019. 

U 158:  Lukáš Kajda (1298305) OFK Liptovská Lužná, 6. liga dospelí, od 12.4.2019.

2. DS po 5. ŽK.  DS– nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U 159: Filip Danko (1229125 ) ŠK Bobrovec 6. liga dospelí, od 12. 4. 2019. 

U 160: Tomáš Mažári (1178574 ) OFK Liptovská Lužná,  6. liga dospelí, od 12. 4. 2019. 

U 161: Miroslav Zrník(1148277) FK Sokol Stankovany 7. liga dospelí , od 12. 4. 2019. 

3.BOD – vylúčení po ČK

U 162:  Ľubomír Gallovič (1148 375) ŠK Kriváň Važec 6. liga dospelí, vylúčený za HNS –  po udelení ŽK  - hrubá urážka R (HNS – vulgárna  kritika R), podľa čl.  48/1c DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 4 súťažné stretnutia , podľa čl. 48/2b DP, od 8.4.2019.

U 163: Lukáš Vigoda(1246174) TJ Prosiek 7. liga dospelí , vylúčený za HNS – vrazenie do súpera v prerušenej hre (oplácanie) ,podľa čl. 49/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia , podľa čl. 49/2a DP, od 8.4.2019.

U 164:  Miroslav Zrník(1148277) FK Sokol Stankovany 7. liga dospelí , vylúčený za HNS – kopnutie  súpera v prerušenej hre ,podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia , podľa čl. 49/2b DP, od 15.4.2019.

U 165:  Jakub Tóth(1313451) ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová 8. liga dospelí , na základe podania ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová a odborného stanoviska KR a vzhliadnutia videozáznamu, podľa čl. 38/1 a čl. 63/1b) DP, upúšťa od uloženia disciplinárnej sankcie.

4. uznesení týkajúcich sa ostatných oznamov v zmysle DP:

U 166: Na základe podnetu ŠTK z dôvodu opakovaného nepredloženia RP hráčov, ktorí na MFS nastúpili bez RP, podľa bodu B/2.1/a udeľuje pokutu 10 €,  podľa čl. 10/1 DP  : 15., 16.kolo – TJ Pribylina – hráč Ján Sochor  RP – 1286083

U 167: Na základe podnetu ŠTK z dôvodu opakovaného nepredloženia RP hráčov, ktorí na MFS nastúpili bez RP, podľa bodu B/2.1/a udeľuje pokutu 10 €,  podľa čl. 10/1 DP  : 14.kolo – ŠK Bobrovec – hráči : 14.kolo hráč Pavel Balažík – RP – 1109177, 16. kolo -Tomáš Paprčka RP- 119440 a Peter Ilavský RP – 1195407

U 168: Na základe podnetu ŠTK z dôvodu opakovaného nepredloženia RP hráčov, ktorí na MFS nastúpili bez RP, podľa bodu B/2.1/a udeľuje pokutu 10 €,  podľa čl. 10/1 DP  : 14.kolo – ŠK Agro Baník Dúbrava – hráč : 15.kolo hráč  Richard Kacian – RP – 1084972.

DK odstupuje na KR: 

R – Martin Rúčka, zo stretnutia 12. kola TJ Ďumbier Uhorská Ves – ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová 8. liga dospelí  (nekvalifikovaný popis priestupku – čl. 63/1b DP).

R – Tomáš Bubniak , zo stretnutia 16. kola TJ Prosiek – FK Sokol Stankovany 7. liga dospelí (nekvalifikovaný popis priestupkov – čl. 63/1b DP).

DK upozorňuje všetkých, ktorý budú podávať podnet, alebo podanie na DK – táto bude prerokovávať tieto podania a podnety, len vtedy, ak budú podané do 15, 30 hod. štvrtok, /kedy býva schválený program zasadania DK/ , podania a podnety, ktoré prídu po tomto termíne budú prerokovávane až na nasledujúcom zasadaní komisie DK.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie LFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP), sa podáva na disciplinárnu komisiu LFZ v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie LFZ (čl. 84 ods. 1 DP).  

TRÉNERSKÁ KOMISIA

1. TMK pozýva všetkých žiakov ročník 2007 pôsobiacich v súťažiach LFZ a SsFZ na oblastný výber v pondelok 15.apríla 2019 o 16,30 h. na štadión OŠK Lisková. Hráči si prinesú tréningovú výstroj, kartičku poistenca. Ukončenie o 18,00 h. Vybraní žiaci sa zúčastnia 2. kola výberu 5.mája 2019. Konečný výber Liptova absolvuje medzioblastný turnaj medzi Liptovom, Oravou a Turcom 21.mája 2019 na štadióne v Ľubochni.

2. Nominácie PPTF/program podpory talentovaných futbalistov/

U12: Roman Lauček L.Hrádok, Alexander Kerdík Martin Madliak /Lisková/, David Prievalský, Tobias Weiss,Marko Mihálik /L.Lúžna/.

U13: Matej Fašánok L.Hrádok, Matej Veselovský, Filip Janík /L.Lúžna/, Matej Mišák Lúčky, Michal Demko, Bruno Kubala, Tomáš Borončo /Lisková/, Mario Garay, Jozef Bocko, Peter Kuric, Jakub Bereník /Černová/.

U14: Patrik Poruban,Pavol Kočí /L.Hrádok/, Mário Chlepko,Lukáš Brezniak /L.Lúžna/, Denis Kavuliak, Tobias Ovad, Simon Krakovský, Jakub Ovšák /Černová/, Filip Makónyi, Filip Miartuš, Ondrej Vrťo, /Lisková/, Zachariáš Zachar, Peter Pecho, Filip Senko, Michal Opavský /Lúčky/, Jakub Makovický Lisková 

Okrem nominovaných hráčov sa môžu tréningového zrazu zúčastniť aj ďalší talentovaní žiaci, ktorí majú záujem o tréningový proces v PPTF /program podpory talentovaných futbalistov SFZ/. Realizačný tím: Tréneri: Igor Bella, Pavol Kubala, Pevel Frigmanský. Zdravotník: Martinka Habláková. Zraz hráčov je v pondelok 15.apríla 2019 o 16,30 h. na štadióne OŠK Lisková. Hráči si prinesú: kopačky, chrániče,tréningové oblečenie,tepláky, preukaz poistenca.  Ukončenie o 18,00 h. V prípade akýchkoľvek problémov kantaktovať: Igor Bella 0905 412378

KOMISIA  ROZHODCOV

36/1 Ospravedlnenia: Čatloch D. (7.4.), Veľký J. (21.4.,28.4.), Božek L. (20.-21.4.), Plaskúr D. (18.-22.4.), Pribylinec M. (15.-20.4.), Šimčeková D. (1.-24.5.), Balažec A. (13.4.-onesk., soboty), Mikulková T. (21.4., 28.4., 5.5., 18.-19.5., 2.6., 8.6., Po-Pia), Dančová T. (21.4.,28.4.,5.5., 18.-19.5.,2.6.,8.6.), Kubínová K. (10.-12.5.), Wosiňski S. (20.4.), Kutnár J. (20.4.),

36/2 KR berie na vedomie e-mail: Veľký J.,

36/3 Vzhľadom na skutočnosť, že v poslednom čase dochádza k oneskorenému ospravedlňovaniu sa R a DS, čo spôsobuje problémy v delegovaní resp. zmenách v delegovaní, dôrazne žiadame všetkých R a DS aby sa v zmysle „Zásad pre činnosť a hodnotenie R, DPR a DS LFZ“ ospravedlnili najneskôr 14 dní pred stretnutím, na ktoré sa ospravedlňujú, a to elektronickou formou t.j. e-mailom na adresu: krobfzlm@gmail.com.

36/4 Dôrazne upozorňujeme R, na správne popisovanie priestupkov vylúčených hráčov v zápisoch o stretnutí, tak ako to je uvedené v Rozpise futbalových súťaží riadených Liptovským futbalovým zväzom v súťažnom ročníku 2018 – 2019,  Časť B – Technické ustanovenia, ods. 11. - Záväzné pokyny pre rozhodcov a DZ, bod 11.5 - Popisy priestupkov vylúčených hráčov v zápisoch o stretnutí.

36/5 Dôrazne upozorňujeme R na dodržiavanie ustanovení Rozpisu futbalových súťaží riadených Liptovským futbalovým zväzom v súťažnom ročníku 2018 – 2019, Časť B – Technické ustanovenia, ods. 2 – Štart hráčov, bod 2.3 - V stretnutiach U-13 o Pohár Vladimíra Kormana sa po každom stretnutí kope po 5 kopov zo značky pokutového kopu. Tieto kopy však nemajú žiadny vplyv na hodnotenie výsledkov. Ich výsledok je povinný R uvádzať v zápise z MFS v časti poznámky a  tiež je potrebné po každom stretnutí uviesť do Zápisu najlepších hráčov obidvoch družstiev.

36/6 KR LFZ prerokovala na svojom zasadnutí dňa 9.4. resp. 11.4.2019 o 16:00 hod. nasledovných R: Bubniak T., Rajniak J. a Rúčka M. Rozhodcovia boli vyriešení podľa „Zásad pre činnosť a hodnotenie R, DPR a DS“.

36/7 Na základe rozhodnutia VV LFZ a po úspešnom vykonaní testu z PF  bol na nominačnú listinu zaradený nasledovný R: Ján Burdel, tel. 0904527984.

DELEGAČNÝ LIST č. 18/2018-19 

Slovekon – 6.liga dospelí                        21.04.2019 o 16,00 hod.                                 18.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Lipt.Teplá-Likavka

Nemec J.

Cibuľa

Neuman

Zeleňák

 

Lisková-Bobrovec

Rajniak

Matej

Žiak

Krivoš M.

 

Sm.Žiar-Hubová

Podskuba

Maga

Krčula

Matula

 

Černová-Ľubeľa

Bielesch

Kasl M.

Kubínová

Szabó

 

L.Lúžna-Pribylina

Kaučiarik

Gazdík

Lacková

 

 

Važec-Ludrová

Zlejší

Smatana

Kováčiková

Žuffa J.

 

L.Kokava-Dúbrava

Glajza

Pašák

Krivoš A.

Dráb

 

 

Penzion Larion – 7.liga dospelí              21.04.2019 o 16,00 hod.                                 18.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Hybe-Jamník

Psotný

Novota

Oravec A.

 

20.4. o 15:00 hod.

Podtúreň-Vavrišovo

Prončák M.

Murza

 

 

 

Východná-Stankovany

Bubniak

Krivulčík L.

Črep

 

 

Kvačany-Hrboltová

Lisý M.

Čačo

Kutnár

 

 

Prosiek-P.Ľupča

Kudroň

Štachura

Lucký

 

 

Iľanovo-Beňadiková

Nemec P.

Pribylinec

Matošová

Makovicky

 

L.Ján-Demänová

Novota

Širúček

Kuna

Vyšný J.

 

 

Sportika – 8.liga sk. A dospelí                21.04.2019 o 16,00 hod.                                 14.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

voľno-B.potok

 

 

 

 

 

L.Vlachy-V.Dubová

Sekej

Šimčeková

Kmeť

Grendel

 

Lúčky-Štiavnička

Baláž Ri.

Krišanda L.

Balažec

 

 

 

Sportika – 8.liga sk. B dospelí                21.04.2018 o 16,00 hod.                                 14.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Sm.Žiar „B“-L.Ondrej

Murza

Ilavský

Kubínová

 

20.4. o 16:00 hod.

L.Trnovec-Sv.Kríž

Rúčka M.

Špaček

 

 

 

Gôtovany-Ondrašová

Oravec A.

Jančuška

 

 

 

K.Lehota-Uh.Ves

Švorčík

Gejdoš

Šlauka

Haviar

 

 

5.liga U-19                                                 20.04.2019 o 16,00 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Palúdzka-Bobrovec

Zlejší

Holub

 

 

o 14:00 hod.

Likavka-L.Ján

Veľký

Katrák

 

 

 

Prosiek-Iľanovo

Glajza

Sekej

 

 

 

Ľubochňa-Ondrašová

Kudroň

Kasl M.

 

 

 

Švošov-voľno

 

 

 

 

 

 

U-19 – MF                                                  20.04.2019 o 16,00 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

L.Revúce-voľno

 

 

 

 

 

Lúčky-Východná

Baláž Ro.

Štachura

 

 

 

 

4.liga U-15 sk. A                                        21.04.2019 o 13,30 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

L.Revúce-L.Sliače

odd.R

 

 

 

o 12:30 hod.

L.Lúžna-V.Dubová

Lacková

 

 

 

 

Likavka-L.Štiavnica

Kasl M.

 

 

 

 

Černová-L.Teplá

Kubínová

 

 

 

 

 

4.liga U-15 sk.B                                         21.04.2019 o 13,30 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Ploštín-Palúdzka

Pribylinec

 

 

 

 

Bobrovec-P.Ľupča

odd.R

 

 

 

 

Ľubeľa-L.Ondrašová

Sekej

 

 

 

 

L.Sielnica-Važec

Lisý M.

 

 

 

 

 

1.tr. LFZ – MF U-15                                  21.04.2019 o 13,30 hod.                                 14.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Sm.Žiar-Sv.Kríž

Lisý M.

 

 

 

20.4. o 13:30 hod.

Uh.Ves-Jamník

Širúček

 

 

 

 

Vavrišovo-Hybe

Čimbora

 

 

 

 

Kvačany-Dúbrava

Kutnár

 

 

 

 

Lúčky-L.Kokava

Balažec

 

 

 

 

 

U-13 Kormanov pohár sk. A                   18.04.2019 o 17,00 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

L.Mikuláš-Ľubochňa

Šlauka

 

 

 

16.4. o 17:00 hod.

L.Ondrašová-L.Lúžna

Holub

 

 

 

17.4. o 17:00 hod.

Bobrovec-Lúčky

Chlepko

 

 

 

 

Lisková-Rbk

Dančová

 

 

 

 

Hrboltová-Palúdzka

Krivoš A.

 

 

 

v Černovej

 

U13 Kormanov pohár MF                       18.04.2019 o 17,00 hod.                                 11.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Ľubeľa-Podtúreň

Gejdoš

 

 

 

 

L.Ján-Važec

Jančuška

 

 

 

16.4. o 17:00 hod.

 

U-11 LFZ                                                    15.04.2019 o 17,00 hod.                                 10.kolo-dohrávka

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Bešeňová-Černová

Balažec

 

 

 

o 17:00 hod.

 

U-11 LFZ                                                    20.04.2019 o 14,00 hod.                                 12.kolo

 

R

AR 1

AR 2

DZ

poznámka

Hybe-Ružomberok

Čimbora

 

 

 

o 12:30 hod.

Sv.Kríž-Palúdzka

Prončák M.

 

 

 

 

Černová-Ľubochňa

Kmeť

 

 

 

 

L.Štiavnica-Ondrašová

Bakoš

 

 

 

 

L.Mikuláš-L.Hrádok

Zlejší

 

 

 

21.4. o 10:00 hod.

Sm.Žiar-Bešeňová

odd.R

 

 

 

21.4. o 14:00 hod.

 

 Zmeny a doplnky  DELEGAČNÉHO  LISTU č. 17/2018-19 

Bobrovec-Sm.Žiar

Nemec P.

Žuffa P.

Neuman

Zeleňák

 

Hrboltová-Prosiek

Oravec A.

Krišanda J.

Bakoš

Hričina

14.4. o10:30 hod.

Jamník-Východná

Pašák

Krišanda L.

Dančová

 

 

Vavrišovo-Hybe

Čačo

Štachura

Plaskúr

Žuffa J.

 

L.Revúce-Vlachy

Kudroň

Lucký

 

Dráb

o 15:00 hod.

V.Dubová-Lúčky

Božek

Mikulková

Balažec

Krivoš M.

 

L.Ján-Prosiek (U19)

Pribylinec

Šlauka

 

 

13.4. o 10:30 hod.

Bobrovec-Likavka (U19)

Wosiňski

Neuman

 

 

 

V.Dubová-L.Revúce (U15)

Balažec

 

 

 

 

L.Kokava-Uh.Ves (U15)

Čimbora

 

 

 

 

Jamník-Vavrišovo (U15)

odd.R

 

 

 

 

L.Štiavnica-Ľubochňa (U11) – 11.kolo

Lacková

 

 

o 10:00 hod. v Lipt. Štiavnici

Ľubochňa-L.Štiavnica (U11) – 22.kolo

Lacková

 

 

o 13:00 hod. v Lipt. Štiavnici

Černová-Palúdzka (U11)

Kmeť

 

 

 

 

SmŽiar-Rbk (U11)

Jančuška

 

 

 

12.4. o 16:30 hod.

 

Delegovanie LFZ pre SFZ a SsFZ

MFS

R

AR 1

AR 2

poznámka

Bešeňová-Liesek

Poljak

Baláž Ri.

 

IV.liga D, 13.4. o 15:30 hod.

L.Lúžna-Nižná

Vrtich

Bakoš

 

IV.liga D, 13.4. o 15:30 hod.

Ľubochňa-Zuberec

Matej

 

 

III.liga SŽ, 13.4. o 10:00 hod.

 

Igor Repa                                                                                                     Vladimír Hubka

predseda LFZ                                                                                                sekretár LFZ 

  

  


Späť

Tieto stránky vytvoril a dopĺňa Liptovský futbalový zväz | 2012 © www.obfz-lm.sk | Administrácia
webdesign: ITStudio.sk